پیچ تی از جمله پیچ‌هایی می‌باشد که شباهت زیادی به حرف انگلیسی T دارد؛ به همین دلیل با نام پیچ تی در بازارها و در میان مصرف‌کنندگان شناخته می‌شود. این محصول برای بستن داربست‌های فلزی کاربرد دارد و مورد استفاده قرار می‌گیرد. لازم به ذکر است که پیچ تی در داربست فلزی همواره با دو جنس فولادی و استیل تولید می‌شود که هر دو جنس از مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند و به مرور زمان دچار پوسیدگی و زنگ‌زدگی نمی شوند و ماندگاری زیادی هم دارند. این محصول در ساختمان‌سازی چمن داربست بستن اهمیت دارد، جایگاه ویژه‌ای به دست آورده است.

این پیچ وزن سبکی دارد و به دلیل همان تی شما بودن به راحتی هم بسته می‌شود و نیاز به آچار‌های مخصوص ندارد و با استفاده از دست هم می‌توان به خوبی آن را بست و محکم نمود. بدانید که این محصول پرمصرف در دو نوع نیم رزوه و تمام رزوه تولید می‌گردد که هر کدام کاربرد‌های خاص خود را دارا می‌باشند. استفاده آسان از پیچ تی کار داربست‌بندان را هم آسان کرده تا نیازی به حمل آچارهای سنگین نداشته باشند.

پیچ تی داربستی
محصولات پارک بست

کاربرد پیچ تی در داربست فلزی

پیچ تی همان گونه که گفتیم برای بستن داربست‌های فلزی کاربرد دارد. لازم به ذکر است که این پیچ کاربرد‌های فراوانی را در خود جای داده است؛ زیرا این پیچ می‌تواند هر بخشی که دارای کلمپ باشد را پوشش بدهد، از کاربرد‌های فراوان و مهم این محصول فلزی و باکیفیت می‌توان به موارد زیر هم اشاره کرد:

 • برای خطوط راه‌آهن از این پیچ ها استفاده می‌کنند.
 • برای داربست‌های فلزی هم از این محصول بهره می‌برند‌.

دو مورد گفته شده اصلی‌ترین کاربرد پیچ تی هستند. قابل ذکر است که برای متصل کردن خطوط راه‌آهن یا همان ریل‌ها از پیچ‌های تی استفاده می‌کنند که مقاومت و کیفیت بسیار بالایی دارند و هنگام تردد قطار‌ها به هیچ عنوان باز نمی‌شوند و خطوط را خارج نخواهند کرد. کاربردهای فراوان و مهم این محصول باعث شده تا روز به روز هم به مصرف آن و هم به تولیدات آن در بازارها افزوده شود. البته کارشناسان معتقد هستند که کاربرد پیچ تی براساس ابعاد و اندازه‌ای هم که دارد متفاوت و متغیر خواهد بود؛ به همین دلیل باید به این نکته هنگام تهیه پیچ توجه کرد.

مزایای پیچ تی

پیچ تی مزیت‌های فراوانی را هم در خود جای داده است که همین امر باعث شده تا با توجه به این مزایا بتوانند با اطمینان بیشتری اقدام به خرید پیچ تی نمایند. از مهمترین مزایای نهفته در این پیچ پرکاربرد می‌توان به موارد زیر هم اشاره کرد که عبارتند از:

 1. این پیچ‌ها در برابر فشار و ضربه مقاومت بالایی دارند.
 2. هنگام بستن هرز نمی‌شوند.
 3. وزن سبکی دارد.
 4. بستن آن آسان است.
 5. نیاز به آچار ندارد.
 6. پوسیده نمی‌شود و دچار زنگ زدگی نمی‌گردد.

مزایای فراوان این محصول باعث شده تا جایگاه ویژه‌ای را در بازارها به دست بیاورد و در نتیجه شرکت‌های تولیدکننده خطوط راه‌آهن و ساختمان سازی برای بستن داربست از آنها استفاده کنند تا خطوط و داربست‌ها ایمنی و مقاومت بیشتری داشته باشند و بتوانند بهترین عملکرد را از خود نشان بدهند. هر چه مزیت‌ها و ویژگی‌های نهفته در این پیچ بیشتر شود مسلما می‌تواند نیاز افراد را بهتر پوشش بدهد که این بر روی خرید و فروش و استفاده آن هم تاثیر مستقیم می‌گذارد. شرایط آب و هوایی روی ساختار این پیچ‌ها تاثیری نمی‌گذارد و مهمترین مزیت آنها که افراد به آنها توجه نشان می‌دهند، همین راحتی در باز و بسته کردن پیچ است. هنگام خرید نیز تمام مشخصات و مزیت های این محصول به صورت دقیق در اختیار شما قرار می‌گیرد تا با اطمینان خرید کنید.

مقایسه پیچ تی با سایر نمونه‌ها

مزایای پیچ تی

برای بستن داربست‌ها از گذشته تاکنون اصولا پیچ‌های مختلفی را تولید کرده‌اند که برخی از این پیچ‌ها مشخصاتی متفاوت نسبت به نمونه‌های دیگر دارند. یکی از پرمصرف‌ترین پیچ‌های داربستی در این دوره پیچ تی می‌باشد که توانسته با ویژگی‌های خاص خود بیشترین مصرف را به خود اختصاص بدهد، لازم به ذکر است که پیچ‌ها در نمونه های گرد و ساده و تی تولید می‌شوند که نمونه‌های اول برای بستن و باز شدن نیاز به آچارهای مخصوص دارند که جمله این آچارها می‌تواند برای داربست‌بندان بسیار سخت و خطرناک باشد اما پیچ‌های تی شکل نیاز به آچار ندارند و تنها با کمک دست می‌توان به راحتی آنها را باز و بسته کرد.

در زمینه مقایسه پیچ تی داربست فلزی با سایر پیچ‌‌های داربستی باید بگوییم که پیچ‌های تی شما از نظر مقاومت نسبت به نمونه‌های دیگر بهتر هستند، البته آنها اصولا در سایزهای مختلف تولید می‌شوند، جنس آنها از فولاد درجه یک تولید شده و همچنین عملکرد بهتری هم دارد؛ از این رو هنگام مقایسه پیچ تی داربستی با سایر نمونه‌ها این پیچ در ابتدای جدول نام برده و معرفی می‌گردد.

جهت اطلاع از لیست قیمت ها و دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

استاندارد‌های پیچ تی

پیچ‌های تی براساس استانداردهای روز دنیا و بین‌المللی تولید می‌شوند، البته آنها براساس استانداردهایی مانند ISO، DIN و ASTM نیز تولید می‌گردند؛ به همین دلیل می‌توان آنها را با استانداردهای زیر در بازار‌ها مشاهده کرد:

 1. مدل دی‌آی‌ان ۱۸۶ از سایز ۶ تا ۳۶ میل و با طول ۲۰ در ۴۲۰ میلیمتر تولید می‌شود.
 2. مدل دی‌آی‌ان ۱۸۸ از سایز ۶ تا ۳۶ میل با طول ۲۰در ۴۲۰ میلیمتر تولید می‌گردد.
 3. مدل دی‌آی‌ان ۲۶۱ از سایز ۶ تا ۳۶ میل با طول ۲۰ در ۴۲۰ میلیمتر تولید می‌شود.

پیچ‌های تی طبق استاندارد‌های نام برده تولید می‌شوند و اصولا بیشترین میزان مصرف را هم به خود اختصاص داده‌اند. سایز هر پیچ روی آن حک می‌شود تا بتوانید به راحتی آن را شناسایی کنید. 

سخن پایانی

در سخن پایانی باید به شما اطمینان بدهیم که پیچ‌های تی می‌توانند بهترین عملکرد را برای بستن داربست‌ها و خطوط قطار‌ها از خود نشان بدهند، با مراجعه مستقیم و آنلاین به مجموعه پارک بست می‌توانید بهترین و باکیفیت‌ترین پیچ‌های تی را انتخاب کرده و تهیه نمایید. لازم به ذکر است که این مرکز پیچ‌های اصل و درجه یک را در اختیار دارد که آنها را به صورت عمده و تک در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید خریدی مطمئن و اقتصادی را تجربه کنید و با اطمینان کامل از پیچ‌ها استفاده نمایید. مرکز پارک بست به صورت شبانه روزی فعالیت می‌کند تا بتواند همیشه آماده خدمت رسانی به شما باشد و نیازتان را پوشش بدهد.

پیچ T داربست