معرفی انواع پیچ و مهره داربست فلزی به این دلیل حائز اهمیت است که داربست از جمله مهم‌ترین اتصالات داربست خصوصاً در امر ساخت و ساز به شمار می‌آید. انواع پیچ و مهره داربست‌های فلزی در جنس‌های مختلفی تولید و مورد استفاده قرار می‌گیرند. معمولاً فردی که قصد دارد داربست را برپا کند، با توجه به حروف بین المللی حک شده روی پیچ به نوع آلیاژ پیچ پی می‌برد. این نکته را به خاطر داشته باشید که جنس پیچ و مهره در کیفیت ساخت آن قطعاً تأثیر واضحی می‎گذارد.

انواع پیچ و مهره داربست
محصولات پارک بست

معرفی پیچ

زمانی که در مورد پیچ ها صحبت می‌کنیم باید به قطر، طول، نوع کله و همچنین نوع دنده آن‌ها اشاره کنیم. معمولاً پیچ‌ها یک رده مقاومتی دارند که از استاندارد  DIN پیروی می کنند. این استاندارد با ۳ عدد ۸٫۸،۱۰٫۹و۱۲٫۹ شناسایی می‌شود معمولاً از پیچ برای نگهداری و قطعات به یکدیگر می‌توان استفاده کرد. پای پیچ از انتها تا نوک پیچ را شامل می‌شود که البته قسمتی و یا تمام پیچ شاید رزوه شده باشد. گام پیچ به فاصله‌ای که مابین هر شیار با شیار دیگر مرتبط است، می‌گویند. می‌توان گفت پیچ‌های قدرت این اختیار را دارد که حرکت دایره‌ای مهره داربست را به حرکت خطی به سادگی تبدیل کند. این امر می‌تواند مزایای مکانیکی بسیار زیادی داشته باشد.

جنس پیچ و مهره

انواع پیچ و مهره داربست فلزی معمولاً از فلز ساخته می‌شود ولی فولاد جزء پرکاربردترین‌ها به شمار می‌آید. عمدتاً از فولاد کم کربن و گرین متوسط برای تولید و ساخت پیچ و مهره های فولادی داربست استفاده می‌کنند. مفتول فولادی که در ساخت پیچ و مهره مورد کاربرد قرار می‌گیرد باید قابلیتی داشته باشد و این قابلیت فرم پذیری آن به شکل سرد است.

ناگفته نماند فولادی که قابلیت CHQ داشته باشد، قیمت گران‌تری دارد؛ چراکه می‌تواند حباب‌های ریز هوا را به شدت کاهش دهد. اینگونه است که سطح و همچنین مقطع مفتول فولادی کاملاً یکدست و همگن خواهد شد و همین امر به عدم ترک خوردگی پیچ و مهره مرتبط می‌شود.

توجه داشته باشید که جنس پیچ و مهره تأثیر بسزایی در کیفیت کار دارد و اگر از مواد اولیه نامرغوب و بی‌کیفیت برای ساخت پیچ و مهره‌ای مورد استفاده در داربست مورد کاربرد قرار گیرد، قطعاً در نصب داربست مشکلات ریز و درشت بسیار زیادی به وجود خواهد آمد. به همین دلیل شما باید از یک فروشگاه اینترنتی معتبر همچون  پارک بست نسبت به خرید این چنین محصولاتی اقدام کنید.

انواع پیچ

انواع پیچ داربست

می‌توان برای معرفی انواع پیچ و مهره داربست فلزی ۲ نوع محكم كننده و  انتقال حركت را در نظر گرفت. پيچ‌هاي محكم كننده عمدتاً برای متصل کردن ۲ قطعه به کار می‌آیند. در نظر داشته باشید که فرم این نوع پیچ دندانه‎ای مثلثی است. پیچ‌های انتقال حركت نیز به پیچ‌هایی مرتبط است که می‌تواند حرکت دورانی و دایره‌ای را به حرکت مستقیم به راحتی تبدیل کند و یا حتی این قدرت را دارد که به تغییر سرعت پیچ هم کمک کند. در مورد فرم این نوع پیچ نیز می‌توان گفت که به شکل ذوزنقه‌ای یا مربعی است.

انواع سیستم پیچ

پیچ و مهره‌های مورد استفاده در داربست فلزی به ۲ دسته‌بندی سيستم DIN یعنی فرم صنعتي المان و سيستم ISO یعنی سازمان استاندارد بين المللي اشاره می‌کند. می‌توان گفت  سيستم DINتا سال ۱۹۶۰ کاملاً رایج بود ولی امروزه از سیستم ISO استقبال بیشتری به عمل می‌آید. دلیل این جایگزینی خرابی بیش از حد پیچ‌ها در سیستم DIN بوده است.

جهت اطلاع از لیست قیمت ها و دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

انواع بار وارده بر پیچ

معمولاً اگر حرکت دندانه پیچ به سمت راست باشد به این نوع پیچ، راست گرد می‌گویند که عمدتاً از این پیچ در صنعت بسیار می‎توان استفاده کرد. در داربست‌های فلزی از پیچ‌های چپ گرد استفاده می‌کنند. دسته‌بندی اتصالات مربوط به پیچ‌ها با توجه به باری که انتقال می‌دهند، مدنظر قرار می‎گیرد که اتصال کششی زمانی رخ می‌دهد که بار به شکل موازی بتواند با محور پیچ‌ها همسو شود، ولی اتصال برشی با وجود باری که به شکل عمود وارد می‌شود به وجود می‌آید. به هر حال حالتی به نام مرکب هم وجود دارد که از هر ۲ حالت پشتیبانی می‌کند.

خرید پیچ و مهره داربست فلزی

حال که به معرفی انواع پیچ و مهره داربست فلزی پرداخته‌ایم، بهتر است بدانید که خرید این محصولات نیز اگر به صورت غیرحضوری و اینترنتی باشد، قطعاً شما را با قیمت معقولانه‌تری رو‌برو خواهد کرد. به این دلیل که در خرید آنلاین هزینه‌ای بابت واسطه وجود ندارد و این خود می‌تواند به مزیت خرید غیرحضوری اشاره واضحی داشته باشد. شما برای خریدی مقرون به صرفه می‌توانید از خدمات فروشگاه اینترنتی پارک بست استفاده کنید. برای برآورد قیمت انواع پیچ و مهره‌های مناسب داربست فلزی با کارشناسان فروش این سایت در ارتباط باشید.

پیچ و مهره داربست

سخن پایانی

معرفی انواع پیچ و مهره داربست فلزی به شما کمک می‌کند تا خریدی آگاهانه را تجربه کنید. داربست فلزی با لوله‌های ۶ متری آهنی امروزه کارایی خود را به نمایش می‌گذارد. در حال حاضر پیچ و مهره برای برپایی داربست از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا به اتصال داربست کمک می‌کند و می‌تواند ایمنی آن را حفظ کند. توجه داشته باشید در حال حاضر با پیشرفت صفحات وب شما می‌توانید خرید آنلاین و اینترنتی را یک راهکار عالی در نظر بگیرید تا با کمترین قیمت باکیفیت‌ترین محصول را به سبد خرید خود اضافه کنید. پارک بست از جمله معتبرترین فروشگاه‌های اینترنتی در این زمینه است که شما را از انتخابی که دارید، پشیمان نخواهد کرد. داربست فلزی به عنوان سازه موقت امروزه بسیار مورد کاربرد قرار می‌گیرد و به همین علت، پیچ و مهره‌های متصل کننده آن تا این حد مورد توجه قرار گرفته‌اند.