ساخت سازه های داربستی جهت انجام ساختمان سازی و یا هر فعالیت دیگری که نیاز به دسترسی به ارتفاع های بیش از ۲ متر دارد، کاربردی است. همانطور که می دانیم برای ساخت سازه داربستی نیاز به لوله داربست و بست داربست است. در اصل لوله ها به وسیله بست های داربستی به یکدیگر متصل و محکم می شوند. بست داربستی خود دارای انواع گوناگونی است که هر یک برای موقعیت های خاصی کاربرد داشته و باید به طور صحیح مورد استفاده قرار گیرد. یکی از این بست های داربستی ، بست مغزی می باشد که در ادامه به بررسی و کاربرد این بست می پردازیم .

بست مغزی سکشن

جهت خرید بست مغزی با کارشناسان ما در

پارک بست تماس بگیرید.

| خرید بست مغزی

مجموعه پارک بست با تولید و توزیع انواع بست داربستی به صورت سبک و سنگین  با مارک های ایران بست و پارک بست آماده خدمت رسانی بدون واسطه به شرکت ها و پیمانکاران فعال می باشد .

بست مغزی در پارک بست به صورت القائی تولید شده و با بهترین کیفیت می باشد و آماده رقابت با کالاهای داخلی و خارجی می باشد. برای خرید بست مغزی می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید .

| معرفی بست مغزی

بست مغزی پارک بست  از جنس داکتیل است و جهت تقويت استحكام لوله هايي كه روي هم قرار دارند استفاده مي شوند. در هر نوع داربست كه بيش از ۶ متر ارتفاع داشته باشد حتماً از اين ابزار استفاده خواهد شد.

بست مغزی پارک بست داراي طول ۱۲۰ ميليمتر و جنس آن از فولاد مي باشد و در انواع مقطع چهارگوش و دايره ساخته مي شوندكه در وسط آن رينگ فولادي با ضخامت mm 6 و قطر دايره اي ۵/۴۷ ميليمتر نصب گرديده به طوريكه پس از قرار گرفتن درون دو لوله با حلقه (رينگ) مغزي كمتر ازmm 5/2 از طرفين باشد تا مانع درگيري بست با لوله نگردد. مورد استفاده در لوله هاي عمودي به مراتب بيشتر از لوله هاي افقي دارد و وزن آن gr 800 مي‌باشد.

بست مغزی

| کاربرد های بست مغزی

بست مغزی همانطور که گفتیم از جنس چندن نشکن هستند و وزن آن معمولا بین ۱۳۰۰ تا ۱۶۵۰ کیلوگرم می باشد . از این بست بیشتر در مواقعی استفاده می شود که ارتفاع داربست بیشتر از ۶ متر شود . در کل برای تقویت و استحکام داربست به سراغ بست مغزی می رویم .

این مغزی‌ها درون لوله قرار می‌گیرند و باعث یکپارچگی دو لوله می‌شود و آن‌ها را در برابر خمش مقاوم می‌کند. نقش این بست‌ها نیز انتقال نیروی محوری به لوله‌های دیگر می‌باشد.

به طور کلی در داربست های بلند و سنگین وزن و همچنین در سازه هایی که زیر بتن وجود دارند از مغزی داربست برای متصل کردن لوله ها استفاده می شود.

| ویژگی های بست داربستی مغزی

نکات و ویژگی بست مغزی به شرح زیر می‌باشد:

  • به انتهای هر لوله داربست با قطر خارجی ۴۸ میلی‌متر متصل می‌شود.
  • درون لوله‌های داربستی قرار می‌گیرد.
  • جنس بست‌های مغزی نیز فولاد نشکن یا چدن است.
  • بست مغزی یک پین مشترک است و تنها در لوله‌هایی با قطر مشترک استفاده می‌شود.

 

 

جهت اطلاع از لیست قیمت ها و دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

قیمت بست گردون پارک بست

| قیمت بست مغزی

قیمت بست مغزی و اتصالات داربستی با توجه به نوسانات بازار متغیر است.پارک بست از بزرگترین تامین کننده لوله داربستی و اتصالات آن در تمامی ایران است .جهت سفارش محصول مورد نظر با کارشناسان ما در پارک بست ارتباط برقرار کنید و پس از مشورت محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید.