داربست یکی از قطعات مهم در سازه داربستی است. این قطعه لوله‌های داربست را به یکدیگر متصل می‌کند و سازه داربستی را محکم می‌کند. با توجه به اهمیت و نقش مهم بست داربست، باید در خرید آن به نکاتی توجه کنید. در این مقاله به طور خلاصه درباره انواع بست داربست پرداخته و نکات و مواردی که باید در هنگام خرید بست لوله داربست در نظر بگیرید را بیان می‌کنیم. برای اطلاع کامل از این قطعه تا انتها همراه ما باشید.

انواع بست داربست

بست داربست در انواع و مدل‌های مختلفی ساخته می‌شود. هر مدل بست لوله داربست با توجه به کاربرد و شکل در جاهای مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به همین دلیل نمیتوان از بست‌ها جای یکدیگر استفاده کرد. در این بخش به معرفی انواع بست داربست می‌پردازیم. بست‌های داربستی در مدل‌های زیر تولید شده و به بازار عرضه می‌شوند:

بست دو پیچ

اتصال لوله‌ ها به شکل تقاطعی وزن حدود ۱۴۰۰

بست داربستی چهار پیچ

بست چهار پیچ

اتصال لوله‌ ها با زاویه ۹۰ درجه و تقاطعی وزن ۱۳۰۰ تا ۱۶۵۰ گرم

بست گردان

عدم نیاز به ۹۰ درجه بودن زاویه‌ها وزن حدود ۱۷۵۰ گرم

بست داربستی تخته گیر

بست تخته گیر

محکم کردن تخته به داربست حدود ۷۵۰ گرم

لیست محصولات بست داربست

( به دلیل نوسانات قیمت در بازار، محصولات را بدون درج مبلغ قرار دادیم. لطفا برای استعلام قیمت با ما در تماس باشید )

قیمت

نام محصول

تماس بگیرید

بست چهار پیچ ایران بست سنگین

تماس بگیرید

بست چهار پیچ ایران بست سبک

تماس بگیرید

بست چهار پیچ فولاد بست

تماس بگیرید

بست تک پیچ (بست قائم)

تماس بگیرید

بست h (بست آهنگیر)

تماس بگیرید

بست گردان

تماس بگیرید

بست چهار پیچ فولاد بست سبک

تماس بگیرید

بست چهار پیچ فولاد بست سنگین

تماس بگیرید

بست چهارپیچ فاخر بست بسیار سنگین

تماس بگیرید

بست کفی

 

قیمت

نام محصول

تماس بگیرید

اتصال ۱۷ سانت

تماس بگیرید

اتصال ۲۰ سانت

تماس بگیرید

مغزی چدنی

تماس بگیرید

بست فولادی لوله ۱٫۴۰۰ کیلویی

تماس بگیرید

بست فولادی لوله ۱٫۵۰۰ کیلویی

تماس بگیرید

بست لوله ۱۲۰۰ گرمی

تماس بگیرید

بست لوله ۱۳۵۰ گرمی

تماس بگیرید

کفشی یا کفشک (پایه فولادی داربستی)

تماس بگیرید

پیچ و مهره داربستی

راهنمای خرید بست داربست

به طور کلی دو گروه هستند که به داربست و بست داربست احتیاج دارند. یکی از این گروه‌‌ها، پیمانکاران می‌باشند که برای ساخت ساختمان نیاز به داربست دارند. برخی افراد دیگری نیز هستند که از داربست اجاره‌ای برای ساخت غرفه، نمایشگاه موقتی و … استفاده می‌کنند. از آنجا که بست داربست در محکم‌کردن داربست و ایمنی تاثیر زیادی دارد، خرید بست داربست از اهمیت بالایی برخوردار است. برای حفظ ایمنی باید بست داربستی مطابق با نیاز و از طرفی باکیفیت خریداری کنید. در این بخش قصد داریم تا نکات مهمی که در هنگام خرید بست داربست باید به آن توجه کنید را در اختیار شما قرار دهیم. اگر شما جزء این دو گروه هستید و قصد خرید بست داربست دارید، این بخش برای شما مفید خواهدبود.

تنوع و اندازه‌های مختلف بست داربستی

بست داربست تنوع و اندازه‌های مختلفی دارد. علت وجود این تنوع و اندازه به این دلیل است که بتوان سازه داربستی را در طراحی‌های مختلف اجرا و پیاده سازی کرد. اگر بست داربست محدودیت داشته باشد و از تنوع زیادی برخوردار نباشد، نمی توان سازه داربست را با توجه به نیاز و کار خود پیاده سازی نمود. به طور کل داربست از لوله‌هایی با ابعاد و اندازه مختلف و انواع بست داربست مانند انواع بست داربست شامل دو پیچ، چهار پیچ، گردان، تخته ‌گیر، رابطه لوله و تک پیچ تشکیل شده است. وجود تنوع در سازه داربستی، به پیمانکاران این امکان را می‌دهد تا در هنگام کار سازه داربستی را در زاویه‌های مختلف  پیاده سازی کنند. البته به دلیل وجود تنوع زیاد در بست داربست بندی، باید به کاربرد آن نیز توجه نمایید تا بتوانید سازه داربستی را با توجه به نیاز خود اجرا کنید.

مقالات مرتبط : آشنایی با انواع داربست

جنس و وزن بست داربست، یکی از نکات مهم در خرید بست داربست

همانطور که گفتیم، شرکت‌ها و کارخانه‌هایی که تجهیزات مربوط به داربست مانند بست داربست فلزی را تولید می‌کنند، از آلیاژی به نام چدن داکتیل در ساخت بست داربست استفاده می‌نمایند. اما علت استفاده از این آلیاژ چیست؟ چدن داکتیل یک نوع آلیاژ بسیار مستحکم است که مقاومت کششی بالایی نیز دارد. از دیگر مزیت‌های این آلیاژ می‌توان به توانایی تحمل وزن بالا نیز اشاره نمود. بست داربست در اندازه‌های مختلفی ساخته می‌شود. به همین دلیل و با توجه به اندازه بست داربست، وزن آن نیز متفاوت خواهدبود. در هنگام خرید باید به جنس بست داربست نیز توجه کنید تا بتوانید بست داربست استاندارد و باکیفیت خریداری نمایید. وزن بست داربست از اهمیت زیادی برخوردار است. زیرا وزن بست داربست روی وزن نهایی کل سازه داربستی تاثیر زیادی خواهد گذاشت. همچنین از طرفی میزان باربری سازه را نیز تحت تأثیر قرار می ‌دهد.

توجه به طراحی داربست

در نظر گرفتن طراحی سازه داربستی، یکی دیگر از مهم‌ترین فاکتورها برای خرید بست داربستی فلزی است. زمانی که در پروژه‌های مختلف سازه داربستی پیاده سازی می‌شود. ممکن است در هنگام پیاده سازی، تغییراتی در جهت‌گیری لوله‌ها و نحوه قراردادنشان به وجود بیاید. به همین دلیل برای بستن لوله‌ها نیاز است تا از بست داربست خاصی استفاده شود. برای مثال در برخی پروژه‌ها یک بست دو پیچ برای اجرا و پیاده سازی داربست، کافی می‌باشد. اما در برخی موارد نیاز است تا از بست گردان و چهار پیچ نیز استفاده شود تا فضا به خوبی پوشش داده شود. در نتیجه در هنگام خرید بست داربست به طراحی سازه داربست خود نیز توجه نمایید.

قیمت بست داربست

اگر شما جزء کسانی باشید که قصد خرید بست داربست را داشته باشید، احتمالا متوجه تفاوت قیمت بست داربست‌ها با یکدیگر شده‌اید. قیمت بست داربستی به عوامل مختلفی مانند جنس بدنه، اندازه و سایز آن بستگی دارد. موارد دیگری نیز هستند که در قیمت بست داربست فلزی تاثیر گذاشته و باعث متغیر بودن قیمت‌ها می‌شوند. از دیگر موارد تاثیر گذار در قیمت بست داربست ایران می توان به شکل ظاهری و طراحی صورت گرفته روی آن اشاره کرد. قیمت بست داربست روی قیمت نهایی سازه داربستی نیز تاثیر خواهد گذاشت.

مقالات مرتبط : عوامل تاثیر گذار بر قیمت بست داربستی

جهت اطلاع از لیست قیمت ها و دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

از چه فروشگاهی بهترین بست داربست را خریداری کنیم؟

بست داربست یکی از مهم‌ترین تجهیزات در سازه داربستی است. این قطعه برای اتصال لوله‌های داربست و محکم کردن سازه داربستی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به همین دلیل باید در خرید آن دقت بسیار زیادی داشت و موارد زیادی را در نظر گرفت. بست داربست در انواع مختلفی مانند بست تک پیچ، دو پیچ، چهار پیچ، رابط لوله و تخته گیر تولید می‌شود. هر کدام از انواع بست لوله داربست با توجه به شکلشان در جاهای مختلفی کاربرد دارند. پیمانکاران و استفاده‌ کنندگان سازه داربستی باید ضمن توجه به خرید بست اتصال لوله داربست مناسب، به فروشگاه معتبری نیز مراجعه کنند.

فروشگاه پارک بست یکی از فروشگاه‌های معتبر در زمینه فروش بست داربست می‌باشد. این فروشگاه با فروش بست لوله داربست باکیفیت، به یکی از معتبرترین فروشگاه‌ها در ایران تبدیل شده‌ است. این فروشگاه علاوه بر فروش بست داربست برندهای معتبر مانند ایران بست، بست داربست‌هایی باکیفیت نیز تولید کرده و به بازار ارائه می‌کند. برای مشاهده قیمت بست لوله داربست فلزی و خرید انواع بست داربست‌ها مانند بست داربستی سنگین و بست داربست گالوانیزه می‌توانید به فروشگاه پارک بست مراجعه نمایید. از آنجایی که خرید بست داربست از اهمیت زیادی برخوردار است، اگر در هنگام خرید این قطعه سوالی داشتید، می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید. کارشناسان فروشگاه پارک بست به شما در خرید بهترین بست داربست کمک می‌کنند.