بلاگ

آموزش نحوه بستن داربست مثلثی

آموزش نحوه بستن داربست مثلثی

یکی از انواع داربست‌ها داربست مثلثی نام دارد. این داربست به اسکافلد نیز معروف است. برای اتصال اجزا و بستن این نوع بست داربست‌ باید دقت زیادی داشته باشید. در زمان قدیم داربست‌ها به شکل ساده‌ای استفاده می‌شدند. امروزه از داربست‌های مثلثی برای کارهای گوناگون استفاده می‌شود. طریق نصب و اتصال اجزا در اینگونه داربست‌ها کاملا متفاوت با داربست‌های دیگر است. در این مقاله نحوه اتصال داربست مثلثی را برای شما شرح خواهیم داد. این مطلب را از دست ندهید.

انواع داربست

داربست‌ها برای فعالیت‌های شغلی گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرند.‌ از زمان قدیم استفاده از داربست رایج بوده و از داربست‌های فلزی، نمایشگاهی و… استفاده می‌کردند. امروزه با پیشرفت علم انواع داربست‌ها به اشکال مختلف نصب می‌شوند. یکی از داربست‌های متفاوت داربست مثلثی است که برای کار در ارتفاع بالا مناسب است. از این داربست می‌توان برای فعالیت‌های عمرانی استفاده نمود.

همچنین بخوانید: هر آنچه که باید درباره داربست مثلثی بدانید

 

نحوه بستن داربست مثلثی

( مشاهده و خرید انواع بست از فروشگاه پارک بست: بست داربستی چهارپیچ | بست دو پیچ | بست گردون )

ویژگی‌های اجزای داربست مثلثی

مقاومت داربست‌های مثلثی اهمیت زیادی دارد. این داربست‌ها بیشتر برای کار در ارتفاع بالا استفاده می‌شوند؛ بنابراین باید دارای کیفیت و مقاومت خوبی باشند. جنس اجزای تشکیل دهنده این داربست‌ها در کیفیت و مقاومت آن‌ها اهیمت بسیار زیادی دارد. لوله‌های تشکیل دهنده این داربست‌ها، لوله ۵ و لوله ۸/۳ هستند.

این لوله‌ها در اندازه‌های مشخصی تولید شده و برای نصب داربست مثلثی باید در اندازه استاندارد بریده شوند. با جوشکاری باید لوله‌های مختلف را به یکدیگر نصب کرد تا داربست را تشکیل داد. لوله‌های مورداستفاده برای نصب داربست مثلثی نباید هیچ درزی داشته باشند. درز در این لوله‌ها باعث کاهش استحکام و مقاومت داربست خواهد شد.

همچنین بخوانید:  هزینه و نکات اجرای داربست زیر بتن

 اگر این لوله‌ها به درستی به هم جوش بخورند قابلیت تحمل وزن بسیار بالایی دارند. هیچ گونه انحرافی نباید در نصب این داربست‌ها وجود داشته باشد. اگر نصب داربست مثلثی با دقت کمی انجام شود موجب خسارت‌های بسیار شدید خواهد شد. این داربست‌ها در اندازه‌های متفاوت صدوبیست در پنجاه، صد در هفتاد و پنج، صدوبیست در صدوبیست تولید می‌شوند.

 میزان تحمل وزن داربست مثلثی در هر متر بستگی به نحوه نصب و استفاده از اجزای مختلف دارد. هرچه نصب و درست کردن داربست با دقت و استحکام بالایی همراه باشد می‌توان کارایی بیشتری داشته باشد. امنیت داربست‌های مثلثی بسته به نوع لوله و نصب و تجهیز آن‌هاست.

 

بستن داربست مثلثی

 

نحوه اتصال اجزای داربست مثلثی

اجزای داربست مثلثی شامل اجزای مختلفی است که بدون آموزش نیز می‌توان آن‌ها را به هم متصل کرد. در بسیاری از مناطق کشور بستن اجزای داربست مثلثی با سرعت بالا و توسط کارگران انجام می‌شود. برای نصب این نوع داربست باید به نکات مختلفی توجه کرد. از جمله نکات بستن داربست مثلثی می‌توان به محل قرارگیری کفشک‌ها اشاره کرد. باید کفشک‌ها زیر پایه‌ها روی زمین بسیار سفتی باشد.

زیر پایه‌ها باید بسیار محکم باشد تا این داربست خم نشده و هیچ ایرادی در ارتفاعات بالا نداشته باشد. داربست مثلثی باید کاملا تراز باشد. این کار باعث می‌شود که داربست در ارتفاعات بالا دچار اختلاف نباشد. اختلافات جزئی ارتفاع باعث می‌شود که نصب داربست در ارتفاعات بالا امکان‌پذیر نباشد. برای تنظیم بهتر ارتفاع سقف بهتر است از سرجک‌های قابل رگلاژ استفاده کرد.

در ارتفاعات بالا می‌توان از بست و لوله برای اتصال بهتر داربست مثلثی استفاده کرد. برای باز کردن داربست نیز باید سرجک‌ها تا حد مشخصی باز شده و قالب‌ها را از بتن جدا کرد. پس از آن اجزا را به راحتی جدا کرده و داربست تجزیه می‌شود. یکی از مزایای مهم داربست‌های مثلثی نصب و بازکردن راحت آن‌هاست. در نحوه اتصال اجزای داربست مثلثی باید از بهترین تجهیزات استفاده کرد تا مدت زیادی بتوان از داربست استفاده نمود.

همچنین بخوانید:  سکوی کار چیست و چه کاربردی دارد؟

 

روش بستن داربست مثلثی

( مشاهده و خرید انواع بست از فروشگاه پارک بست: بست آهنگیر | بست داربستی قائم | بست مغزی )

هزینه نصب داربست مثلثی

هزینه نصب داربست مثلثی بستگی به ارتفاع داربست دارد. استفاده از تجهیزات مختلف با کیفیت‌های گوناگون هم می‌تواند در قیمت نصب داربست مثلثی تاثیر زیادی داشته باشد. موسسه‌های مختلفی هستند که انواع داربست مثلثی را درمکان‌های مختلف نصب می‌کنند. هر یک از شرکت‌ها هزینه‌های مختلفی برای این کار دریافت می‌کنند. نصب داربست مثلثی در بسیاری از مناطق کشور رایج شده است. برای نصب داربست مثلثی با هزینه به صرفه و اطمینان بالا از مکان‌های باتجربه و با سابقه کار بالا استفاده نمایید. کیفیت لوله‌ها برای نصب داربست اهمیت زیادی دارد که در برخی شرکت‌ها اهمیتی به این موضوع داده نشده و امنیت داربست را کاهش می‌دهد.

سخن پایانی

انواع داربست‌ها با لوله‌های مختلفی نصب و ساخته می‌شوند. لوله‌های موردنیاز برای نصب داربست باید کیفیت بالایی داشته باشند. هرچه از لوله‌های بهتر استفاده کنید داربست شما مقاومت و استحکام بیشتری خواهد داشت.‌ طریقه نصب داربست‌های مثلثی آسان بوده و نیاز به مهارت خاصی ندارد. باید ابتدا زمین را تاز کرده و سپس تجهیزات را به یکدیگر متصل کرد. اتصال لوله‌ها با بست‌های مختلفی انجام شده و پس از آن از سرجک برای بالای ارتفاع استفاده می‌کنند. برای اطلاعات بیشتر درباره انواع داربست‌ها به خصوص داربست مثلثی و نحوه نصب آن با شماره‌های مجموعه پارک بست تماس بگیرید. ما بهترین خدمات را برای شما ارائه خواهیم کرد. منتظر نظرات شما در این صفحه هستیم.

– مقاله پیشنهادی پارک بست:  نکات ایمنی نصب داربست

همچنین بخوانید:  پیچ T (تی)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید