بلاگ

عوامل تاثیر گذار بر قیمت بست داربستی

بست داربست

استفاده از داربست امروزه یکی از متداول ترین موارد در ساخت سازه های بالای دو متر است کارگران به کمک داربست می توانند به راحتی برای خود دسترسی ایجاد کنند و کار خود را انجام دهند . لوله های داربست با استفاده از بست داربستی به یک دیگر متصل شده و نهایتا سازه ای ایمن برای کارگران می سازند . این بست ها انواع گوناگونی دارند ، هم از لحاظ نوع کارکرد با یکدیگر متفاوتند و هم از لحاظ قیمت . اما به عنوان یک پیمانکار یا طراحی داربست ممکن است با این مسئله مواجه شده باشیم که مثلا قیمت بست چهار پیج یک برند با برند دیگر متفاوت باشد .

در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا عوامل تاثیر گذار بر قیمت بست داربستی را به شما بگوئیم . همچنین شما می توانید برای خرید و اطلاع از قیمت انواع بست داربستی با کارشناسان ما در پارک بست تماس بگیرید .

طراحی ظاهری بست

یکی از عواملی که باعث می شود هزینه تمام شده بست های مختلف ، متفاوت باشند ، شکل متفاوت و طراحی آن ها است . ما به عنوان پیمانکار یک پروژه باید بدانیم که هر بست ویژگی های خاص خود را دارد و برای استفاده در مکان مشخصی تولید شده است . پس باید انواع بست داربستی را بشناسید و مدل مورد نیاز کار خود را خرید کنید  چراکه قیمت بست خریداری شده، می‌تواند در هزینه تمام‌شده پروژه تأثیر بسیار زیادی بگذارد.

جنس بست

کارخانه‌ها در ساخت انواع بست از آلیاژ چدن داکتیل استفاده می‌کنند. این آلیاژ ممکن است کیفیت‌های مختلفی داشته باشد که بر روی قیمت بست ساخته‌شده تأثیر می‌گذارد. یکی از دلایلی که ممکن است قیمت بست یک برند با برند دیگر متفاوت باشد ، جنس بست است .

همچنین بخوانید:  همه چیز درباره ی داربست متحرک

وزن بست

یکی دیگر از پارامترهایی که تأثیر بسیار زیادی بر روی قیمت بست داربست می‌گذارد، وزن آن است. بست‌ها در اندازه‌ها و وزن‌های مختلف ساخته می‌شوند. لازم به ذکر است که وزن بست، می‌تواند تأثیر زیادی بر روی وزن سازه داربستی بگذارد و میزان باربری آن را نیز تحت تأثیر قرار دهد.

سایز بست

بدهی است که هر چه سایز یک بست بزرگتر باشد قیمت آن نیز بیشتر است . بست ها با سایز کوچک تر تحمل بار کمتری دارند و برای اتصال لوله ها با ضخامت پایین تر استفاده می شود . هر چه ضخامت لوله داربست بیشتر شود باید سراغ بست هایی با سایز بزرگتر برویم .

عوامل موثر بر قیمت بست داربستی

سخن پایانی

همانطور که اشاره کردیم مواردی مانند سایز بست، وزن بست ، جنس و طراحی ظاهری بر روی قیمت بست های داربستی تاثیر گذار هستند . پس قبل از اینکه اقدام به خرید بست برای پروژه خود کنید آشنایی با انواع بست داربست را در اویت قرار بدید یا از افراد مطلع در این زمینه بپرسید چون ممکن است با خرید یک بست نا مناسب برای پروژه خود هزینه زیادی را پرداخت کنید .

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید